• Sarma Sunum Seti

Şehrimiz Kırklareli, bağlarıyla meşhur bir şehirdir. Öyle ki, ünlü gezginci Evliya Çelebi 1658 yılında Kırklareli’ne geldiğinde insanın içinde kaybolacağı gürlükte bağlardan söz etmekte, 20 bin dönüm bağ varlığına değinmektedir. Bunun  yanı sıra Kırklareli, bağların varlığı ve gürlüğü sebebiyle, tarih boyunca Bulgarlar tarafından Lozengrad (Bağ Şehri, Üzüm Kasabası) adıyla anılmaktadır. Bağcılığın bu kadar meşhur olduğu şehrimizde coğrafi işaret alan tek ürün, alkolsüz bir içecek olan üzüm suyu Hardaliye ve coğrafi işaret adayı olan diğer ürünümüz de yine üzümden yapılan Poyralı Pekmezimizdir.


Ülkemizin bağ rotasında bulunan, tarih boyunca bağcılık yapan şehrimizde ne yazık ki zaman içerisinde üretimde ciddi oranda düşüş yaşanmıştır.


Enstitü olarak ‘Üzüm Şehri Kırklareli’ sloganıyla 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde bağcılığın geliştirilmesi ve desteklenmesi konusunda çeşitli kurumlarla iş birliği faaliyetleri gerçekleştirdik ve bizler de bu konuda farklı ürünler tasarlama hususunda çalışmalar yaptık. Sarma servis seti de bu tasarladığımız ürünler arasındadır.

Kırklareli, dünyada nadir olarak gözüken bir ekosistem olan

Longoz Ormanları’na sahiptir. Enstitümüz bu ormanlarda var olan bir ağacın halkası üzerinde altı adet ve merkezinde de bir adet olmak üzere dizilen, şamot çamuru ve gerçek asma yapraklarıyla elde şekillendirilerek oluşturulan seramik bir sarma servis seti tasarlamıştır.

Ürünün diğer bilgileri için "Özellikler" sekmesini incelemeyi unutmayın.

Dekorasyon
Boyutlar Ağaç Sunum Tabanı: Yaklaşık 50 cm çapında Merkezdeki Seramik Yaprak: 20 cm x 28 cm Küçük Seramik Asma Yaprak Tabaklar: 12 cm x 13 cm
Malzeme Şamot Çamuru, Asma Yaprağı, Sır, Ağaç Sunum Tabanı
Tasarım Yılı 2019
Üretim Süresi 15 gün

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Sarma Sunum Seti

  • ₺440,00


Benzer Ürünler

Seramik Yaprak

Seramik Yaprak

Elle şekillendirme  yöntemi  kullanılarak yapılmıştır. Renkli sırla sı..

₺120,00

Etiketler: seramik, sunum, dekorasyon